Kamera FosBaby HD Wireless Baby Monitor, czyli pełna inwigilacja niemowlaka.


Świeżo upieczeni rodzice często obawiają się zostawiać na noc noworodka w pomieszczeniu, w którym sami nie śpią. Znaczna część z nich, z różnych powodów, nie chce spać razem z dzieckiem. I tu z pomocą przychodzi bezprzewodowa kamerka FosBaby HD Wireless Baby Monitor firmy Foscam. Dzięki tej kamerce nie będziecie musieli co chwilę biegać do pokoju Waszej pociechy sprawdzać, czy aby na pewno śpi lub gdy usłyszycie jakiś odgłos. Wystarczy spojrzeć na ekran smartfona i od razu widać co dzieje się w łóżeczku maleństwa, czy konieczna jest nasza interwencja, czy też maluch tylko stęknął przez sen zmieniając pozycję.

Kamerę FosBaby możemy zakupić w jednym z trzech kolorów: biało-różowym, biało-niebieskim i biało-zielonym. W komplecie oprócz standardowego uchwytu do montażu na ścianie otrzymujemy opaskę, dzięki której możemy przymocować kamerę do okrągłych elementów mebli. Wg. mnie jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które pozwoli na montaż urządzenia np. na barierce łóżeczka lub kołyski. Mowa tu oczywiście o noworodkach i młodszych niemowlętach, w przypadku trochę starszych dzieci lepiej kamerę zamontować poza zasięgiem ich rączek. Drugą rzeczą, niespotykaną w standardowych kamerach IP, która rzuciła mi się w oczy od razu po rozpakowaniu zestawu jest czujnik temperatury.
Sama instalacja kamery jest dziecinnie prosta. Dzięki przyciskowi WPS nie musimy prawie nic sami konfigurować, wystarczy wcisnąć WPS i automatycznie połączyć ją z routerem. Następnie w aplikacji do obsługi wystarczy tylko zmienić hasło i kamera jest gotowa do użytku. A co zrobić jeśli w domu nie ma WiFi? FosBaby ma budowany access point, więc sama stworzy sieć, dzięki czemu będzie można łączyć się z nią bezprzewodowo z poziomu smartfona lub tabletu.

Podglądać nasze maleństwo możemy zarówno na komputerze PC lub Mac jak i smartfonie oraz tablecie z systemem iOS lub Android. Aplikację na smartfony i tablety o nazwie „Foscam Viewer” ściągniemy za darmo z AppStore lub Google Play. Ja skupiłam się na aplikacji działającej z systemem iOS oraz nad konfiguracją kamery poprzez przeglądarkę www na komputerze.
Zacznijmy od konfiguracji. Po zalogowaniu się do kamerki poprzez przeglądarkę www mamy… opcję wysyłania nagrań i zdjęć do chmury np. Dropboksa! To mnie szczerze pisząc bardzo pozytywnie zaskoczyło. Opcje konfiguracji alarmów są bogate - kamera może między innymi wysłać nam wiadomość push na smartfona (musimy mieć zainstalowany „Foscam Viewer”) lub wiadomość e-mail, gdy tylko wykryje ruch, dźwięk lub temperatura spadnie/wzrośnie poza określony przez nas zakres. Ustawimy tu również jakość nagrań i zdjęć oraz gdzie mają się zapisywać - czy tylko na ftp czy również na karcie SD i w chmurze. Kolejną opcją, która mnie zaskoczyła jest… odtwarzanie kołysanek, które możemy sami wgrać na kartę SD. Oczywiście zamiast kołysanek może to być dowolna muzyka lub inne dźwięki, np. odgłos bicia serca lub dźwięki dżungli. Mojej córce ta opcja bardzo się spodobała.

Aplikacja na iOS występuje tylko w języku angielskim. Jest bardzo prosta i zarazem bardzo intuicyjna w obsłudze, więc sądzę, że nawet osoby nie znające tego języka bardzo szybko nauczą się nią sprawnie posługiwać. W aplikacji możemy podglądać na żywo co dzieje się w pokoju naszego maleństwa, przeglądać nagrania i zdjęcia oraz wiadomości alarmowe.
FosBaby ma szerokokątny obiektyw, tak więc możemy nią objąć nie tylko łóżeczko naszego dziecka, ale także cały pokój, co przyda się przy maluchach, które są już bardziej mobilne i potrafią same wyjść z łóżka. W moim przypadku opcja ta okazała się bardzo przydatna, bowiem moja córeczka bardzo lubi w nocy wędrować po pokoju w poszukiwaniu butelki z piciem, która stoi przy samym wyjściu z łóżeczka. Oczywiście kamera obsługuje też tryb nocny.

Podsumowując kamera jest bardzo przydatnym gadżetem dla rodziców. Bez wchodzenia do dziecięcego pokoju widzimy co dzieje się nocą w łóżeczku oraz co dziecko  robi w dzień podczas samotnej zabawy. Szczególnie polecam ten konkretny model, ze względu na szeroki kąt widzenia, tryb nocny i tryb kołysanki, który z pewnością przypadnie do gustu zwłaszcza mniejszym dzieciom.

Unpacking Foscam FosBaby HD Wireless Baby Monitor:W zestawie znajdziemy:
- kamerę
- uchwyt do montażu na ścianie oraz śruby
- opaskę do montażu na okrągłych elementach (np. meblach)
- czujnik temperatury
- kabel USB
- ładowarkę
- płytę CD, na której jest m.in. polska instrukcja obsługiUnknown

Gram na XBOX One X i czasami PS4, oglądam dużo seriali i filmów, interesuję się bezpieczeństwem w sieci. A poza tym biegam za córką, łapię Pokemony i czasami coś tu napiszę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz