Dzień Babci i Dziadka.21 i 22 stycznia, Dzień Babci i Dzień Dziadka.


Dwa lata temu nie obchodziliśmy tego święta, ponieważ Mia urodziła się dzień później.
Rok temu była jeszcze malutka, więc poszliśmy na łatwiznę i kupiliśmy babciom medale, a dziadkom statuetki Oscara.
W tym roku jednak stwierdziłam, że musimy coś zrobić. I to własnoręcznie!

Początkowo myślałam o zrobieniu kartek, które Mia sama by przyozdobiła. Jednak jeszcze jej zdolności plastyczne są słabe, więc wpadłam na inny pomysł: zrobimy odlew rączki. Szybko pobiegłam do pobliskiego sklepu z zabawkami oraz artykułami dziecięcymi i kupiłam zestaw do robienia odlewów w gipsie. W komplecie znajduje się gips (wraz z instrukcją jak go przygotować - tu od razu moja rada: dolewajcie wody powolutku i sprawdzajcie ciągle konsystencję, nie dopuśćcie do tego by mieszanka była zbyt płynna), forma, naklejki dwustronne (do mocowania wszystkich elementów) oraz kartonowe, ozdobne obrazki.

Wczoraj wieczorem zaczęliśmy zabawę:

  • Mieszanie gipsu poszło szybko. Niestety dodałam za dużo wody i musieliśmy czekać dłużej niż 3-5 minut na to by gips stwardniał. Po odlaniu do formy, gdy gips nabrał konsystencji ciasta przystąpiliśmy do robienia odcisku. Mii niezbyt spodobało się odciskanie rączki - gips brudzi, a ona ma teraz manię czystości, tak więc zrobiliśmy odcisk stopy. Następnie wkładem od długopisu (nie mieliśmy w domu wykałaczek) zrobiłam napis "Baba i Dziadzia" (tak Mia mówi na Babcię i Dziadka) oraz rok "2015".


  • Gips musi całkowicie stwardnieć, więc w tej formie postał na ladzie kuchennej przez całą noc.
  • Dziś rano przystąpiliśmy do ozdabiania ramki. Do tego służą listewki kartonowe oraz naklejki i kartonowe obrazki. Trochę zabawy z tym było. Ostatecznie na ramce znalazły się wszystkie ulubione postacie i rzeczy Mii: jest dinozaur i piesek, jest samochód oraz rakieta. Mia wprawdzie zamiast rakiety wolałaby samolot, ale... Samolotu nie było w komplecie. Dziś nastąpiło uroczyste wręczenie ramki:


Efekt końcowy widać poniżej. Babcia z Dziadkiem bardzo się ucieszyli. Spodobał im się pomysł i postawią odcisk stópki swojej wnuczki na honorowym miejscu, na komodzie w salonie. 

Bardzo polecam tego typu prezenty, nie tylko na Dzień Babci i Dziadka, ale także na inne okazje. Jest to bardzo dobry sposób zarówno na sam prezent jak i na miłe spędzenie czasu z dzieckiem. A dodatkowo taka zabawa rozwija u dziecka kreatywność.


Unknown

Gram na XBOX One X i czasami PS4, oglądam dużo seriali i filmów, interesuję się bezpieczeństwem w sieci. A poza tym biegam za córką, łapię Pokemony i czasami coś tu napiszę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz