Blue Monday dzieci nie dotyczy!
Blue Monday - co to takiego?


Dziś Blue Monday czyli najbardziej depresyjny dzień roku.
Psycholog dr Cliff Arnall z Cardiff University od 2004 roku zajmuje się wyznaczaniem daty najgorszego dnia w roku tzw. "Przygnębiającego Poniedziałku" (ang. "Blue Monday"). Pod uwagę bierze zmienne meteorologiczne (takie jak długość dnia i nasłonecznienie), psychologiczne oraz czynniki ekonomiczne. 
Z jego najnowszych wyliczeń wynika, że najbardziej przygnębiającym dniem w roku jest poniedziałek w ostatnim pełnym tygodniu stycznia. W tym roku "Blue Monday" wypada dziś, czyli 19 stycznia 2015 roku.

Blue Monday i dziecko.


W pracy dookoła widziałam pełno smutnych twarzy. Chyba rzeczywiście depresja dopadła większość moich współpracowników. Jedynie ja wyróżniałam się z tłumu. Uśmiech dziś nie schodził z mojej twarzy. Po części jest to zasługa mojej córeczki Mii.

Mia stwierdziła, że w nosie ma to, że dziś wszyscy mają depresję. Wstała radosna o 6:40, zażyczyła sobie mleko i ulubioną od paru dni bajkę "Kraina Lodu". Chodząc po salonie znalazła płatek kukurydziany (wieczorem rozsypała całą miskę płatków i widocznie tego jednego nie zauważyłam sprzątając) i radośnie zawołała: "O! Kółko!". Po czym pobiegła do kuchni, sięgnęła swoją miseczkę i poprosiła o więcej kółek. Zanim wyszłam do pracy widziałam jak z uśmiechem na ustach zjadała zawartość miseczki oraz razem z głównymi bohaterami filmu śpiewała i tańczyła. 

Po powrocie do domu radość trwała nadal. Po swojemu opowiadała co robiła w ciągu dnia. Wg. dziadka, na spacerze mimo mżawki i ogólnie niezbyt ładnej pogody, ciągle śmiała się i gadała. 
Teraz również radośnie biega po całym domu, rozrzuca klocki i włazi na meble. 

Tak więc skoro dzieci mają w nosie wyliczenia naukowców i dla nich najbardziej depresyjny dzień roku jest tak samo radosny jak każdy inny to dlaczego my mamy się smucić?

Odnoszę wrażenie, że my dorośli zapominamy o tym jak to było, gdy byliśmy dziećmi, wielu z nas przestało cieszyć się z drobiazgów. Teraz jesteśmy zabiegani, zapracowani i smutni. Może jednak warto byłoby to zmienić?

Unknown

Gram na XBOX One X i czasami PS4, oglądam dużo seriali i filmów, interesuję się bezpieczeństwem w sieci. A poza tym biegam za córką, łapię Pokemony i czasami coś tu napiszę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz