Nielegalny Far Cry 4 i niedobry Ubisoft.


Na wielu forach i portalach poświęconym grom aż huczy od wiadomości o tym, iż Ubisoft usuwa grę Far Cry 4 z kont Uplay. 


Po głębszym przestudiowaniu informacji przekazywanych przez poszkodowanych wychodzi na to, że kupili oni klucz do gry z nieoficjalnych źródeł np. na eBay lub na stronach (najczęściej rosyjskich i azjatyckich) sprzedających klucze do gier.

Jest to według mnie bardzo ciekawe zjawisko. Ludzie kupują kody do gry z niepewnych źródeł, a potem płaczą jaki to Ubisoft jest niedobry, bo usunął im grę.
Cóż, ciekawe czy jeśli kupiliby od pasera rower lub samochód to też by płakali i skarżyli się dookoła jaka to policja jest zła, bo go zabrała?

Fakt, gracze kupujący kody do Far Cry 4 mogli do końca nie zdawać sobie sprawy z tego, że kod ten może być kradziony / wygenerowany / w inny sposób nielegalny. Ale czy to jest wina Ubisoftu? Oczernianie producenta gry nic tu nie da. Dba on po prostu o swój interes i usuwa nielegalne kopie ze swojego systemu. Podobnie zachowywał się m.in. Microsoft banując przerobione konsole XBOX 360. Nie ma w tym według mnie nic dziwnego, ani tym bardziej złego. 
Kupując kod z niewiadomego źródła robisz to na własne ryzyko i musisz zdawać sobie z tego sprawę, że gra może nie działać lub zostanie usunięta.

W tym konkretnym przypadku poszkodowani, którym Ubisoft usunął grę z Uplay powinni raczej zwrócić się z prośbą o wyjaśnienie i zadośćuczynienie do sprzedającego, a nie do producenta gry. Dlatego też kompletnie nie rozumiem tego poruszenia na forach i w komentarzach do artykułów na temat Far Cry 4 na portalach poświęconym grom.

Morał z tego jest krótki: czasami lepiej zapłacić więcej, kupić grę z legalnego źródła i cieszyć się z czasu spędzonego z padem lub klawiaturą i myszą w dłoni, zamiast drżeć i zamartwiać się czy przypadkiem nasza kopia gry też nie zostanie usunięta lub zablokowana.

Unknown

Gram na XBOX One X i czasami PS4, oglądam dużo seriali i filmów, interesuję się bezpieczeństwem w sieci. A poza tym biegam za córką, łapię Pokemony i czasami coś tu napiszę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz