Gadżety Mamy: wyprawa po iPhone 6

Mia ma ostatnio problemy z zasypianiem. Prawdopodobnie jest to związane ze skokiem rozwojowym oraz ząbkowaniem. Z tego też względu nie chciałam jest zostawiać samej z mężem na całe 2 dni i był to jeden z dwóch powodów dla których nie pojechałam razem ze znajomymi na premierę iPhone 6 i 6 Plus do Drezna. Stwierdziłam, że poczekam do polskiej premiery, która będzie w październiku. Jednak po relacjach kolegów zarówno z wyjazdu jak i z używania nowych iPhone'ów zapragnęłam go mieć JUŻ TERAZ!

Z dostępnością w stacjonarnych Apple Store jest słabo. Praktycznie iPhone'ów nie ma. Pojawia się co jakiś czas kilka sztuk, ale szybko są wykupywane. Najbliżej mam Apple Store w Berlinie. Postanowiłam więc zapolować na mojego nowego iPhone właśnie tu. 
Przez 3 dni sprawdzałam niemiecką stronę Apple i czekałam na możliwość rezerwacji sprzętu. Hurra! We wtorek się udało. Zarezerwowałam mojego wymarzonego iPhone 6 w ślicznym srebrnym kolorze. No to teraz jeszcze trzeba się do Berlina dostać. Samochodem będzie szybko, ale drogo. Już wiem! Polski Bus. Szybko zarezerwowałam bilet. OK, o 13.30 wyjazd. Powrót 23.30. Podróż autokarem trwała 4 godziny. Dość szybko minęła, bo siedział obok mnie bardzo miły starszy Pan, z którym cały czas rozmawiałam głównie o podróżach, różnych miastach i krajach, w których byliśmy i które chcielibyśmy odwiedzić. O 17.30 dojechałam na ZOB (Zentraler Omnibusbahnhof Berlin). Z dworca autobusowego musiałam się dostać do Apple Store mieszczącego się 4 kilometry dalej na Kurfürstendamm 26, odebrać iPhone i wrócić na ZOB. Miałam na to równo 2 godziny. Tak więc zaczęła się walka z czasem - bardzo szybkim krokiem przemierzyłam Neue Kantstraße, skręciłam w Uhlandstraße i z niej na Kurfürstendamm. 40 minut. Uff! Wchodzę do Apple Store, a tam... kolejka po odbiór zarezerwowanych iPhone'ów. Przede mną jakieś 15-20 osób. Aaaaaa! Nie zdążę na autokar! Już zaczęłam rozważać powrót pociągiem, ale kolejka na szczęście przesuwała się dość szybko. Nadeszła moja kolej. Pracownik Apple Store stojący na początku kolejki poprosił o mój dowód - na podstawie imienia i nazwiska odszukał szybko moją rezerwację w iPadzie i za chwilę pojawił sie kolejny pracownik, który zaprowadził mnie do stolika, gdzie kolejna osoba przyniosła mojego iPhone. Co ciekawe ani razu nie musiałam mówić jakiego zamawiałam. :) Poprosiłam o fakturę na firmę, pogadałam sobie z Panem, który strasznie się zdziwił, że nie jestem Niemką jak zobaczył dane firmy. Niestety Apple Store nie wystawia europejskich faktur z 0% VAT. W międzyczasie kilka osób pytało obsługę o zakup iPhone'a. Okazało się, że bez rezerwacji nie ma szans. W Apple Store spędziłam jakieś 20 minut. Zostało niecałe 40 minut na powrót na ZOB. Pierwsza myśl: "Nie zdążę!". Ale cóż, trzeba spróbować. Tak więc szybkim krokiem ruszyłam w kierunku Uhlandstraße i następnie Neue Kantstraße. Część drogi przebiegłam. Gdy już prawie opuszczała mnie nadzieja pojawił się na horyzoncie autobus. OK, może jednak zdążę! :) Podjechałam dwa przystanki (czyli jakieś 500 metrów). I bardzo szybkim krokiem, prawie biegiem ruszyłam w kierunku ZOB. Zdążyłam! O 19.26 wsiadłam do autokaru. Autokar był pełen, więc nawet nie miałam zbytnio możliwości pobawienia się moim nowym nabytkiem. Do domu dojechałam około północy. Kochana Mia chyba wiedziała, że mama pojechała po nowe "ajj" (tak mówi na smartfony, wzięło się to właśnie od iPhone), którym będzie mogła się bawić, bo tata nie miał z nią wieczorem żadnych problemów. Usnęła grzecznie o 20.30 zamiast płakać i wariować do 23. :) 

Dopiero wtedy rozpakowałam mojego ślicznego iPhone 6 w kolorze srebrnym, skonfigurowałam i zaczęłam sama z siebie się śmiać, że tak spontanicznie przejechałam 600 kilometrów, przemaszerowałam 8 kilometrów i straciłam 9 godzin tylko po to by kupić sobie nowy smartfon. Tak, zdecydowanie jestem szalona! :)

Apple Store w Berlinie od środka.

Unknown

Gram na XBOX One X i czasami PS4, oglądam dużo seriali i filmów, interesuję się bezpieczeństwem w sieci. A poza tym biegam za córką, łapię Pokemony i czasami coś tu napiszę.

2 komentarze:

  1. No niezła wyprawa fajnie zwariowana jesteś ale czasami trzeba się poświęcić

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam pytanie zamierzam się wybrać do Drezna po iPhone 6 plus jak to wygląda widzę że na stronie niemieckiej z rana dostępne są modele 64gb ip6+ po rezerwacji trzeba ustalić odbiór tego samego dnia?? Oraz czy jak wygląda płatność czy płaci się tam na miejscu gotówką euro czy jakieś inne formy płatności ?? Bo fakturę pewnie bez problemu wystawia z góry dziękuję za odpowiedź

    OdpowiedzUsuń