...zagryza zupkę chrupkiem?

Czyli jak nakarmić zupą 17 miesięczne dziecko. :)


Wbrew pozorom nie jest to łatwe. Dziecko w tym wieku chce wszystko jeść samo, ale jeszcze bardzo słabo (lub wcale) włada łyżką i widelcem. O ile z drugim daniem, owocami czy nawet kaszką nie ma problemu to z zupą już jest.
Drugie danie i owoce można jeść rączkami, kaszkę czy muesli da radę jeść łyżką, nawet jak trzyma się ją do góry nogami. A zupa? Nie da się jeść samemu tak, żeby cokolwiek wylądowało w buzi, a nie na ubranku, krzesełku i w całej kuchni. A Mia musi jeść sama, bardzo często nie pozwala sie karmić. I tu z pomocą przychodzą chrupki kukurydziane.
Rozdrabniam część chrupka (kupuję takie spiralne, więc po połamaniu wychodzą małe zakrzywione kawałki, tak jak to widać na zdjęciu) i kładę na tacy od krzesełka. Mia wrzuca mi kilka chrupków do miseczki z zupką i zaczynamy jeść. Najpierw Mia je sama kilka chrupków, następnie daję jej łyżeczką zupę z chrupkiem na wierzchu, a później jest już z górki. Mogę ją normalnie karmić łyżeczką, a ona sama zagryza to chrupkami. Podczas takiego obiadu zjada maksymalnie 1/4 chrupka, więc w żaden sposób nie zaburza to normalnego żywienia. Stosujemy tę metodę oczywiście tylko wtedy, gdy Mia broni sie przed karmieniem. Bo są takie dni kiedy z radością pochłania zupkę z łyżki podawanej przez mamę prosto do buzi.
Jeśli też macie problem z zupkami to polecam wypróbowanie naszej metody. :)

Unknown

Gram na XBOX One X i czasami PS4, oglądam dużo seriali i filmów, interesuję się bezpieczeństwem w sieci. A poza tym biegam za córką, łapię Pokemony i czasami coś tu napiszę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz