...trzyma łyżkę do góry nogami?

Mia jak na prawie 17 miesięczne dziecko przystało próbuje sama jeść łyżką. Na razie jemy tak śniadania, gdy jest kaszka lub muesli oraz uczymy się jeść widelcem obiady w formie stałej. Resztę posiłków jada rączkami lub np. zupy i inne płynne jedzenie dostaje prosto do buzi. Oczywiście jeśli nie może jeść sama to jest jeden wielki ryk. ;) Podobno standard w tym wieku.
A dlaczego sama nie może jeść zupy? Zobaczcie sami:Jak większość maluchów Mia jedząc trzyma łyżkę do góry nogami. Teraz już wiecie dlaczego sama nie jada nic płynnego. ;) Oczywiście jedząc w ten sposób jakieś 40% posiłku ląduje wszędzie tylko nie w buzi Mii.

A jakie Wy macie doświadczenia z początkami nauki posługiwania się sztućcami u Waszych dzieci?

Unknown

Gram na XBOX One X i czasami PS4, oglądam dużo seriali i filmów, interesuję się bezpieczeństwem w sieci. A poza tym biegam za córką, łapię Pokemony i czasami coś tu napiszę.

2 komentarze:

  1. Faktycznie, moja Łucja (18 m-cy) złości się, gdy próbujemy ją karmić. Dostaje więc zwykle swoją łyżkę i je sama, co oczywiście kończy się wielkim sprzątaniem stołu, krzesełka, podłogi i wszystkiego, co znajduje się w zasięgu jej rąk. Nie trzyma łyżki do góry nogami, ale pamiętam, że moi synowie obracali sztućce, gdy byli w tym wieku. Później też obracali kanapki, gdy byli nieco starsi, przez co wszystko, co na nich było, lądowało na podłodze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mia też obraca kanapki do góry nogami. ;) I tak jak Łucja złości się jak jest karmiona. Nawet jak daje jej zupę musi mieć swoją łyżkę i też próbuje jeść pomiędzy moimi łyżeczkami. Inaczej jest ryk, krzyk i nie ma jedzenia. Hehe, taki wiek pewnie. :P

    OdpowiedzUsuń